Tarık Emre Optik, 1997 yılında Mersin'de 'Emre Optik' markası ile kuruldu. Hizmet ve ürün kalitesi anlayışından ödün vermeyerek uzun yıllar müşterilerinin güvenini kazanan Emre Optik, 2005 yılında bu anlayışı Tarsus'a da taşıyarak sektöre yeni bir soluk getirdi. Tarsus'ta kent sakinlerinin "ailemizin gözlükçüsü' nitelendirmesi ile andığı bir mağaza algılaması oluşturdu.

Zincir mağaza yapısına yeni halkalar ekleyerek yatırımlarına devam etmek isteyen Emre Optik, Nisan 2011'de Adana Optimum 'da tescilli markası olan 'Tarık Emre Optik & Saat' olarak ilk mağazasını açtı. 64 adet seçkin markayı Adana'da tek mağazada başarılı bir konsept ile bir araya getiren 'Tarık Emre Optik & Saat, AVM kategorisinde gösterdiği başarıyı Tarsus'ta da sürdürmek amacıyla TARSU AVM içerisinde Mart 2012'de yerini aldı. Mağazalaşma sürecinde yeni bir adım daha atarak 2021 yılında Adana'da İkinci mağaza olarak Adana Cadde mağazasını açmıştır. Sektöre getirdiği yeniliklerle büyüme ivmesi kazanan Tarık Emre Optik&Saat 2012-2013 sürecinde, yeni bir mağaza yaklaşımı olan 'shop office' konseptini açarak VIP müşteriler için farklı hizmetler sunmaya devam etti.

 

Toplamda 6 mağaza ve 1 adet 'shop office' satış noktası ve Online Satış sitesi ile bölgenin en saygın işletmelerinden biri olarak hizmet veren 'Tarık Emre Optik&Saat' sektörün saygın dünya markalarını başarılı satış sonrası hizmet süreçleri ile birlikte müşterileri ile buluşturuyor.